تبلیغات
طراحی صنعتی ، مهندسی معکوس قطعات ، طراحی قالبهای تزریق پلاستیک و فلزی - مطالب هفته اول شهریور 1393
طراحی صنعتی ، مهندسی معکوس قطعات ، طراحی قالبهای تزریق پلاستیک و فلزی
موسسه تحقیقاتی و طراحی و ساخت قالب های صنعتی 09374134989
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد … نمیخواهم بدانم كوزه گر از خاك اندامم چه خواهد ساخت … ولی بسیار مشتاقم … كه از خاك گلویم سوتكی سازد … گلویم سوتكی باشد به دست كودكی گستاخ و بازیگوش … تا كه پی در پی دم گرم خویش را بر گلویم سخت بفشارد …. و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد … تا بدین سان بشكند دائم سكوت مرگبارم را …

دکتر علی شریعتی

مدیر وبلاگ : مهندس کمیل علیزاده
نظرسنجی
نظر خود را درباره طاراحان قالب و سطح توانایی انها بیان کنید ؟


مشخص است که ابزارهای چندگانه یا ابزارهای معمولی دقت برش کمتری دارند.

شکل‌دهی

اگر دقت در برش با اتمام فرآیند تولید ارتباط داشته باشد، در اینصورت صیقل‌دهی نیز از اهمیت برخوردار می‌باشد. انجام دستی مراحل و پولیش (Hand benching or polishing) زمان‌بر بوده و همچنین میزان دقت را نیز کاهش می‌دهند. ابزارهای پیشرفته می‌توانند کیفیت سطح و دقت خوبی ایجاد کنند و نیاز به فرآیند پردازش دستی و پولیش را کاهش دهند.

مثال: نوعی از دقت در فرآیند صیقل‌دهی و پرداخت سطحی، استفاده از اینسرت استاندارد مانند اینسرت پرس شده (Pressed insert) می‌باشد، اینسرتی که ارزان می‌باشد، اما دقت پرداخت سطحی آن نیز بسیار پایین خواهد بود. در نتیجه کیفیت سطح پرداخت شده با این ابزار نیز خوب نخواهد بود. همچنین می‌بایست ابزار در دور و نرخ براده‌برداری پایین مورد استفاده قرار گیرد، اما میزان گرانی القاء شده به دلیل زمان افزوده به زمان سیکل هزینه نهایی را افزایش خواهد داد.
ادامه مطلب


نوع مطلب : فرزکاری، ماشین های تراش، ابزارهای ماشینکاری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهندس کمیل علیزاده
پنجشنبه 6 شهریور 1393

افزایش ظرفیت ماشین‌کاری با مقایسه هزینه ابزار با قابلیت تولید ابزار:

بهره‌وری و قابلیت تولید در اقتصاد به معنای میزان نسبت خروجی دریافت شده از مرحله تولید به ورودی، واحد اتلاق می‌شود. در فرآیند تولید، ورودی واحد به تمام اجزاء از کاغذ توالت تا اتومبیل شرکت CEO اتلاق می‌شود. نرخ هزینه/سود به صورت جداگانه توسط و انحصاری از جانب شرکت‌ها مشخص می‌شود.

در ابزارهای برش، این تصمیم اغلب با ایده هزینه بازداشته می‌شود. هر چند، هزینه ابزار برش فقط باید سهم کوچکی از قابلیت بهره‌وری کارگاه شما را به خود اختصاص بدهد. هر چند، شما از ابزارهای خیلی گران یا تکنولوژی اینسرت‌های ارزان استفاده کنید، زمانی که شما هزینه‌های تولید را محاسبه می‌کنید، قابلیت تولید ابزار، قیمت واقعی کالای شما را مشخص می‌کند. این مقاله با مقایسه قیمت ابزار و قابلیت تولید ابزار هدف ارزیابی قابلیت تولید دستگاه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد.
ادامه مطلب


نوع مطلب : قالب سازی، ابزارهای ماشینکاری، فرزکاری، ماشین های تراش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهندس کمیل علیزاده
پنجشنبه 6 شهریور 1393
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ابزار تلگرام
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل