تبلیغات
طراحی صنعتی ، مهندسی معکوس قطعات ، طراحی قالبهای تزریق پلاستیک و فلزی - مطالب هفته چهارم تیر 1393
طراحی صنعتی ، مهندسی معکوس قطعات ، طراحی قالبهای تزریق پلاستیک و فلزی
موسسه تحقیقاتی و طراحی و ساخت قالب های صنعتی 09374134989
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد … نمیخواهم بدانم كوزه گر از خاك اندامم چه خواهد ساخت … ولی بسیار مشتاقم … كه از خاك گلویم سوتكی سازد … گلویم سوتكی باشد به دست كودكی گستاخ و بازیگوش … تا كه پی در پی دم گرم خویش را بر گلویم سخت بفشارد …. و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد … تا بدین سان بشكند دائم سكوت مرگبارم را …

دکتر علی شریعتی

مدیر وبلاگ : مهندس کمیل علیزاده
نظرسنجی
نظر خود را درباره طاراحان قالب و سطح توانایی انها بیان کنید ؟


چرا طراحی صنعتی ؟

در دنیای امروز و بویژه در كشورهای صنعتی، روند طراحی صنعتی و تمامی گرایشهای وابسته به آن چه از نظر شیوه و چه از نظر ابزار دچار تحولاتی بس شگرف شده است. از جمله این تغییرات میتوان بكارگیری گسترده كامپیوتر و ابزار جانبی آن در روند طراحی صنعتی را برشمرد.

نسبت تغییراتی كه كامپیوتر در طراحی ایجاد كرده در مقایسه با روند دستی طراحی صنعتی همانند نسبت پزشكی عهد حكیم ابوعلی سینا به پزشكی مجهز به روبات عهد فعلی است.

طراحی صنعتی چیست ؟

طراحی صنعتی به عنوان یك رشته و شغل، آمیخته‌ای است از علم و هنر. هر یك از دو ركن علم و هنر آنچنان جایگاه محكم و استواری در پیكره طراحی صنعتی دارند كه با حذف هر كدام، روند طراحی صنعتی به سرانجام نرسیده و نهایتاً نتیجه كار یا به سمت صنعت صِرف منحرف شده و یا به سوی هنر صرف.

ادامه مطلب


نوع مطلب : طراحی صنعتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهندس کمیل علیزاده
دوشنبه 30 تیر 1393

بر اساس نوع پروسه قالب های تزریق پلاستیک به 7 گروه زیر تقسیم بندی میشوند :

1. Reaction injection molding

2. Liquid injection molding

3. Gas assist injection molding

4. Co-injection molding

5. 2-Shot Injection Molding

6. Fusible core injection molding

7. Rapid injection molding 

 

بر اساس نحوه و نوع باز شدن و سیستم راه گاهی ،براساس استاندارد

DIN ISO standard 12165"Components for Compression, Injection, and Compression-Injection Molds"

قالب های تزریق پلاستیک به 5 گروه زیر تقسیم بندی میشوند:

1. standard molds (two-plate molds) 

2. split-cavity molds (split-follower molds) stripper plate molds 

3. three-plate molds 

4. stack molds 

5. hot runner molds


بر اساس نوع موادی که در درون قالب تزریق میشود قالب های تزریق به 4 گروه زیر تقسیم میشوند :

1.thermoplastic injection molds

2.elastomer molds

3.thermoset molds

4.structural foam molds


در فرآیند های قالبگیری ( Molding processes)، رزینها، پودرها و دانه های پلاستیكی را می توان به محصولات مفید تبدیل نمود. نكته مشترك در همه فرآیندها ی قالب گیری این است كه در تمام این فرآیند ها از نیرو Force استفاده می شود. در قالب گیری مواد پلاستیكی پودری و دنه ای باید از نیروی زیادی استفاده كرد. ولی پركردن قالب با رزین مایع احتیاج به نیروی به مراتب كمتر دارد. فرآیند قالب گیری پلاستیك ها بسیار زیاد است به همین دلیل ما درباره سه گروه اصلی این فرآیندها یعنی قالب گیری تزریقی Injection، فشاری Compression و انتقالی Transfer به صورت مختصر مباحثی ارائه داده ایم.

 

 قالبگیری تزریقی (Injection molding) :

ماشین های تزریق به صورت افقی و عمودی ساخته می شوند كه نشان دهنده جهت باز و بسته شدن قالب می باشد. در ماشینهای تزریق افقی پس از باز شدن قالب قطعه كار به پایین می افتد و از طریق یك كانال یا نوار نقاله از ماشین خارج می شود. در ماشینهای تزریق عمودی این اتفاق نمی افتد. معمولا از ماشین های تزریق عمودی برای كاشت قطعات فلزی در ماده پلاستیكی استفاده می شود. 

ماشین های تزریق عمودی فضای كمتری نسبت به ماشینهای افقی اشغال می كنند و با توجه به چند ایستگاهی بودن قالب آنها، هزینه استهلاك قالب در آنها پایین تر است در ماشین های تزریق پلاستیك سه قسمت مهم وجود دارد: واحد تزریق Injection unit ، مجموعه قالب ( mold Assembly) و واحد قفل كننده قالب Clamping unit .


الف ) واحد تزریق (Injection unit) :

وظیفه این واحد، ذوب كردن پلاستیك و تزریق آن به داخل قالب است. در این واحد قطعاتی از قبیل قیف تغذیه، پوسته مارپیچ، در وپوشش انتهایی پوسته، نازل، مارپیچ، شیر یك طرفه، نوارهای گرم كننده ، موتور گردش مارپیچ و سیلندر هیدرولیكی برای حركت رفت و برگشتی مارپیچ تعبیه شده است. سیستم كنترل ماشین می تواند حرارت اعمالی به پلاستیك، زمان گردش و حركات رفت و برگشتی مارپیچ را كنترل كند. عملكرد میله مارپیچ، تعیین كننده، سرعت و بازدهی ذوب كردن دانه های پلاستیكی می باشد.

ب ) واحد قفل كنند قالب ( Clamping unit) :

وظیفه این واحد باز كردن و بستن قالب و همچنین بیرون انداختن Ejecting قطعه كار از قالب است. دو روش رایج برای تامین نیروی قفل كننده قالب، استفاده از نیروی هیدرولیك به صورت مستقیم و یا استفاده از یك مكانیزم قفل كننده زانویی Toggle با محركه هیدولیكی می باشد.

مشخصات ماشینهای تزریق 

ماشین های قالب گیری تزریق را می توان با ویژگی مهم برای هر ماشین كه نشان دهنده قابلیتهای آن می باشد، عبارتند از ظرفیت تزریقShot size و تناژ قفل كردن قالب (Clamping tonnage).

الف ) ظرفیت تزریق (Size Shot) : 

ادامه مطلب


نوع مطلب : طراحی قالب های پلاستیکی، طراحی قالبهای دایکاست، قالب سازی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهندس کمیل علیزاده
جمعه 27 تیر 1393


( کل صفحات : 2 )    1   2   

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ابزار تلگرام
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل