تبلیغات
طراحی صنعتی ، مهندسی معکوس قطعات ، طراحی قالبهای تزریق پلاستیک و فلزی - مطالب هفته سوم خرداد 1393
طراحی صنعتی ، مهندسی معکوس قطعات ، طراحی قالبهای تزریق پلاستیک و فلزی
موسسه تحقیقاتی و طراحی و ساخت قالب های صنعتی 09374134989
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد … نمیخواهم بدانم كوزه گر از خاك اندامم چه خواهد ساخت … ولی بسیار مشتاقم … كه از خاك گلویم سوتكی سازد … گلویم سوتكی باشد به دست كودكی گستاخ و بازیگوش … تا كه پی در پی دم گرم خویش را بر گلویم سخت بفشارد …. و سراب خفتگان خفته را آشفته تر سازد … تا بدین سان بشكند دائم سكوت مرگبارم را …

دکتر علی شریعتی

مدیر وبلاگ : مهندس کمیل علیزاده
نظرسنجی
نظر خود را درباره طاراحان قالب و سطح توانایی انها بیان کنید ؟


انتخاب ابزارهای برشی موثر و کارا در HSM قالب‌های فولادی سخت شده می‌تواند به عنوان راه حلی موثر در تولید پر سودتر و فرآیند ماشین کاری راحت‌تر مطرح شود.

از فرآیند ماشین کاری با سرعت بالا (High-Speed Machining- HSM) در قالب‌های فولادی سخت شده نباید بیم و هراس داشت و می‌بایست آن را پذیرفت. افراد زیادی معتقد بر این موضوع هستند که ماشین کاری فلزات سخت به سان سحر و جادوگری است، اما چند اصول اساسی به منظور افزایش سود دهی و آسان سازی پروسه تولید بر این حوزه حاکم می‌باشد. این فرآیند چندین بخش را شامل می‌شود: استفاده موثر از ابزارهای برش، گیره ابزار و برنامه نویسی و برنامه ریزی. اگر بتوان این بخش‌ها را به درستی نیاز سنجی کرده و این نیازها را برآورده کنیم می‌توان راز حاکم بر ماشین کاری فلزات سخت را گشود و این فرآیند را در حالی که از راهنماهای موجود می‌توان استفاده کرد تبدیل به یک فرآیند قابل پیش‌بینی کرد.

انتخاب فرآیند

سه روش عمده در فرآیند ماشین کاری عبارتند از: ماشین کاری نرم، ماشین کاری سخت و EDM. شکل و هندسه قالب و سختی قالب یا مواد آن مشخص می‌کند که کدام روش می‌بایست مورد استفاده قرار بگیرد. ماشین کاری نرم- در ماشین کاری مواد قبل از انجام عملیات حرارت- در ماشین کاری قطعات بزرگ و یا قطعاتی که نیاز به عمق براده برداری زیاد می‌باشند مورد استفاده قرار می‌گیرد. سپس، عملیات شبه پرداخت و یا پرداخت سطح بعد از انجام عملیات سخت کاری می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. اگر قطعات خیلی بزرگ نباشند و یا عمق براده برداری کم باشد، می‌توان تمام قطعه را بعد از انجام سخت کاری در ماشین فرز قرار داد. همچنین اگر هندسه قطعه دارای ویژگی‌های نازک باشد و براده برداری عمیق باشد، EDM می‌توان به عنوان روش پیشنهادی مطرح باشد.

انتخاب ابزار

انتخاب ابزار مناسب در ماشین کاری فلزات سخت اهمیت بسیار بالایی می‌تواند داشته باشد. در حالت کلی سه طراحی مختلف از ابزارها می‌تواند وجود داشته باشد: ساچمه‌ای (ball end)، زاویه دار (کله گاوی) (Corner radius) و یا مربعی (square end) (شکل ۱).

تاثیر انتخاب ابزار برشی مناسب بر نتیجه ماشین‌کاری فلزات سخت - بخش اول

شکل ۱
ادامه مطلب


نوع مطلب : ابزارهای ماشینکاری، قالب سازی، ماشین کاری، CNC، طراحی قالب های پلاستیکی، طراحی قالبهای دایکاست، طراحی قالبهای دایکاست، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهندس کمیل علیزاده
سه شنبه 20 خرداد 1393


 برنامه‌ریزی مشخص می‌کند که چگونه ابزار مواد را به سان نیروهای ایجاد شده در فرآیند ماشین‌کاری کنترل می‌کند. بنابراین، برنامه‌ریزی یکی از اجزای کلیدی موفقیت در HSM قطعات سخت می‌باشد. برای ایجاد یک حفره در قطعه استفاده از ابزارهای مخروطی به منظور کمینه کردن مقدار شک وارد شده به ابزار توصیه می‌شود.

مشکلات ابزارها

جایگزینی یک ابزار در حالت کلی وابسته به نیاز و خواسته مشتری دارد. شکست یک ابزار را می‌توان بدون چشم مسلح نیز مشاهده کرد. راه ساده تشخیص این موضوع نیز نگاه کردن به نوک ابزار در حین انجام عملیات برش کاری می‌باشد (شکل ۶).

تاثیر انتخاب ابزار برشی مناسب بر نتیجه ماشین‌کاری فلزات سخت - بخش دوم

شکل ۶
ادامه مطلب


نوع مطلب : فرزکاری، طراحی قالبهای دایکاست، طراحی قالب های پلاستیکی، قالب سازی، ماشین کاری، CNC، ابزارهای ماشینکاری، متالوژی، ماشین های تراش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهندس کمیل علیزاده
جمعه 16 خرداد 1393
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ابزار تلگرام
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل